Denne håndsæbe, der ikke udtørrer huden, fjerner snavs, så hænderne føles rene og opfrisket, ved hjælp af cica-kompleksvand, rosmarin og grøn te.
Hvad produktet gør for dig
- Masseres til cremet skum, der effektivt bortvasker snavs, talg og urenheder.
- Får hænderne til at føles rene, friske, velplejede og se sunde ud.
- Ikke-udtørrende. Hjælper med at opretholde hudens naturlige fugtbarriere og hjælper med at holde fugtniveauet i balance.
- Bekæmper og neutraliserer lugt med en eksklusiv duft og luftneutraliserende egenskaber.
- Tilfører huden fugt og beroliger den ved hjælp af cica-kompleksvand og plantebaseret glycerin.
- Antioxidantbeskyttende ved hjælp af grøn te og beroligende ved hjælp af rosmarin.
- Én 250 ml flaske kan bruges op til 450 gange – meget drøj i brug.
Derfor vil du synes om produktet
g&h Protect Hand Soap er en håndsæbe, der ikke udtørrer huden, med cica-kompleksvand, rosmarin og grøn te. Fjerner effektivt snavs, så hænderne føles rene og opfrisket.
g&h Protect Hand Soap bekæmper lugt og giver huden en forfriskende og opkvikkende duft af grønne urter med noter af grøn eukalyptus og hvid urtete. Den har et højt indhold af æteriske olier med en behagelig frisk skovduft, så du og din hud føles opfrisket, beskyttet og sund.
De naturinspirerede g&h-dufte fungerer sammen i fuld harmoni, så du kan blande forskellige produkter fra Nourish-, Refresh- og Protect-kollektionerne som ønsket til din egen personlige aura og kropsplejerutine.
Varemærket g&h har eksisteret siden 1972 med populære produkter til nænsom, sikker og effektiv kropspleje. Protect Hand Soap, der er udviklet baseret på Amways standarder for sund personlig pleje, er testet under kontrol af hudlæger og allergitestet for at mindske risikoen for allergier og er velegnet til alle hudtyper.
Lidt fakta
Sund produktsammensætning
g&h Protect Hand Soap er baseret på Amways standarder for sund personlig pleje (Personal Care Clean), dvs.
- UDEN overfladeaktive stoffer, kunstige farvestoffer, mineralsk olie, ftalater eller parabener.
- Registreret hos Vegan Society og er uden animalsk baserede ingredienser og ikke testet på dyr.
- Testet under kontrol af hudlæger og allergitestet for at mindske risikoen for allergier og irritation.
- Velegnet til alle hudtyper, inklusive sart hud.
Bæredygtigt
- Bionedbrydeligt produkt.
- Flaske fremstillet af 30 % genvundet materialet.
- g&h-flaskerne er genvindelige (bortset fra pumperne).*
- 100 % af strømforbruget til at fremstille Amways g&h-produkter er baseret på bæredygtig vindkraft.**
* Ved affaldssortering til genvinding.
** Baseret på data fra 2021. Håndsæbe, bodyshampoo og bodylotion. Omfatter ikke g&h-produkter fremstillet i Indien og Kina.
Produktegenskaber
g&h Protect Hand Soap er sammensat af ingredienser med ren plantekraft, bl.a.
- Cica-kompleksvand. Plantebaseret vand fremstillet af Cica (Centella asiatica) og glycerin udvundet af planter til at hjælpe med at berolige huden.
- Rosmarin. Denne smagsfyldte krydderurt har skjulte evner med egenskaber, der hjælper med at berolige huden.
- Ekstrakt af grøn te. Udvundet af Nutriway-godkendt grøn te. Det er et virkningsfuldt planteekstrakt med antioxidantbeskyttelse. Denne grønne te dyrkes på et samarbejdende NutriCert™-certificeret landbrug med markedets bedste sporbarhed fra frø til færdigt hudprodukt.
Anvendelse
- Kom den ønskede mængde på håndfladen
- Masseres til skum
- Gnid skummet mellem hænderne, og sørg for at påføre og skrubbe det på alle steder
- Skylles godt af. Undgå kontakt med øjnene.
Ingredienser
Ingredients: Water/Aqua/Eau, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Lauramidopropylamine Oxide, PEG-150 Distearate, Sodium Benzoate, Myristamidopropylamine Oxide, Lauramine Oxide, Citric Acid, Sodium Chloride, Glycerin, Fragrance/Parfum, Benzalkonium Chloride, Tetrasodium EDTA, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Ethanol, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Dextrin, Centella Asiatica Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Lecithin, Phenoxyethanol, Perilla Ocymoides Leaf Extract, Ceramide NP, Beta-Sitosterol, Chlorphenesin, Potassium Sorbate, Tocopherol, Limonene, Linalool